DARBECİLERİN KARŞISINDA MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ.

Darbe İmalı Bildiriyi Yayınlayanları Şiddetle Kınıyoruz.

103 emekli subay imzasıyla 04.04.2021 tarihinde milli iradeyi hedef alan bir bildiri yayınlanması üzerine Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu(MESK) aşağıdaki  basın açıklamasını yapmıştır.

DARBE İMALI BİLDİRİYİ ŞİDDETLE KINIYORUZ !

Uluslararası güçlerin sözcülüğünü yapanlar, darbe imalı bildiriyle ülkemize, milli iradeye ve anayasal düzene yönelik bir saldırı girişiminde bulunmuşlardır.
 

Bu bildiriye imza atanlar,15 Temmuz darbecilerinin, milletin silahını, millete çevirdikleri gibi,milletin verdiği unvan ve rütbeleri   millete karşı kullanmışlar ve  anayasal sisteme karşı suç işlemişlerdir.
 

Bir gece yarısı bildirisiyle ülkemizi bunalıma, milletimizi buhrana sürüklemek isteyenleri şiddetle kınıyoruz.
 

Türkiye’nin  büyümesinden ve güçlenmesinden  rahatsız olanlar, önümüzü kesmek için her türlü saldırı araçlarını kullanmışlar, kullanmaya da devam etmektedirler.
 

Bugün bu bildiri ile devlet içindeki paralel oluşumlar harekete geçirilmek istenmiştir. Millet olarak,  bu tuzak kuranlara ve  başkasına maşası olanlara karşı, birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. 

Bu bildiriyi tertip edenlerle, bildiriye  imza atanların organizeli bir odak oldukları açıktır. Güvenlik güçlerimiz,  bu karanlık yapıyı deşifre ederek, darbe heveslilerini ve darbe teşekkülü içinde olanları yargı önünü çıkaracaktır. 

Bu millet, 28 Şubat ve 15 Temmuz rüyası gören darbecilerin kabusu olmaya devam edecektir.  İhanet ve dalalet içinde olanlar bu millete yol gösteremezler. 

 Milletimiz, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, meclisimize,  idarecilerimize, hükümetimize, yetki vermiştir. Bu iradeyi tanımayanlar, bu ülkeye ihanet içinde olanlardır.

Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu (MESK) olarak, darbecilere karşı, milletimizin, devletimizin, idarecilerimizin, güvenlik güçlerimizin, Milli İradeyi temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın  yanında olacağımızı, bu hain bildiriyi tertip edenlere karşı teyakkuz halinde olunması gerektiğini kamuoyuna saygıyla sunarız.04.04.2021

Written by meskon

MESK Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu Confederation of Public Servant and Retired Unions,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir