MESK’TEN İL MÜFTÜSÜ KARABAYIRA ZİYARET


MESK il Başkanı Melikoğlu: “Alimin yeri medresedir”, dedi.

Diyarbakır MESK il yönetiminden il müftüsü Kayabakır’a bir ziyaret gerşekleşti. Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu(MESK) Güneydoğu Bölge başkanı Eyüphan Kaya’nın da iştirak ettiği ziyarette şehrimizin manevi şahsiyetleri/alimleri üzerinde konuşuldu.


Diyarbakır MESK il yönetiminden il müftüsü Kayabakır’a ziyaret

Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu(MESK) Güneydoğu Bölge başkanı Eyüphan Kaya’nın da iştirak ettiği ziyarette şehrimizin manevi şahsiyetleri/alimleri üzerinde konuşuldu.

Özetle şu fikirler dile geldi;

Alimlerin yeri medresedir

Şehrimizde bir çok ilim erbabı yaşamış/yaşıyor, bu beldede yaşayıp, ilim erbabı yetiştiren değerli şahsiyetlerimizin hayatını kitaplaştırmak gerekliliği üzerinde duruldu, yaşayan alimlerimize, emekli din görevlilerimize tarihi medreselerimizde Kürsü tahsis etmenin faydası dile geldi, tarihi medreselerimiz; Mesudiye, Zinciriye, Husrev paşa medreseleriyle, Alipaşa ile Kurşunlu cami ve Parlı cami gibi külliye andıran müştemilatlarının yine medrese olarak hizmet vermenin faydalı olacağı üzerinde ortak bir kanaat oluştu.

Her yönüyle bu topluma sahip çıkmak lazım

İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır ise; “4-6 yaş grubu çocuklarımızı  sıbyan okullarıyla ilim ve iman üzeri yetiştirmenin yanı sıra,  hayır çarşılarıyla muhtaç olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını da gidermeye çalışmak vazifemizdir dedi, şehrimizde yaşayan bir çok hayrı sever zenginlerin de bu konuda kendilerine katkı verdikleri ve onlara duacı ve müteşekkir olduklarını dile getirdi.

Emeklilerimizin tecrübelerinden faydalanılması gerekir

Dile gelen bir düşünce de emeklilerin kabiliyetleri ölçüsünde hayatın içinde olmaları gerektiği başta din adamlarımız olmak üzere istek ve kabiliyetleri doğrultusunda emeklilerimizden faydalanmamız gerektiği sohbete konu oldu.


Written by meskon

MESK Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu Confederation of Public Servant and Retired Unions,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir