MESK Bölge başkanı Kaya: “Emeklilerimizle, çalışanlarımızla daha yaşanabilir bir dünya oluşturacağız” dedi.

ESER, EMEKLİLERİ UNUTMAYIN!

Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu(MESK) Diyarbakır il yönetimi Güneydoğu Bölge Başkanı Eyüphan Kaya’nın başkanlığında toplandı.

Yeni Emekli Bir Sen İl Başkanı Mehmet Ali Eser, ülkemizde 12 milyondan fazla emekli var, hükümet yıllık sözleşmelerde bunların hakkı hukukunu kale almıyor, genel zammı olduğu gibi maaşlarını yansıtıyor. Halbuki çok düşük düzeyde maaş alan emeklilerimiz var. Maaşı yüksek olana normal artış az olana da fazla bir katlı/artış yöntemiyle emekliler arasındaki bu kadar büyük açıyı daratılması lazımdır.

İşin ilginç yanı bir memur emekli olunca aile yardımı maaşından kesiliyor bunun bir izahı olamaz, eşler yine bir arada yaşıyorlar, dolayısıyla bu yanlıştan bir an evvel vazgeçilerek, aile yardımının emekliye verilmesi, ayrıca bir yenilik olarak eşinin hesabına yatırılmasını bekliyoruz.

Emekli maaşlarının tek bankadan ödenmesi ve bu bankanın emeklilere muhtelif hizmetler verilmesi için çaba gösteriyoruz.

Her ilde en az bir, büyük şehir statüsündeki illerde ise birden fazla yerlerde belediyenin/vakıfların katkılarıyla emekli lokallerinin açılmasını istiyoruz.

Yetkili etkili kimseler unutmasınlar biz emekliler olarak devletimize yeterince hizmet ettik ve onurumuzla emekli olduk, üye aidatımızı da maaşımızdan ödüyoruz.

Emeklilere hizmet eden duasını alır. Unutmayın emekliler dışında kalanlar ya çocuklarımız ya da torunlarımızdır. Emeklilere yapılan bir iyilik toplumun tüm katmanlarına yansır” dedi.


MELİKOĞLU, ÖZ DEĞERLERİMİZLE YAŞAYACAĞIZ!

MESK İl başkanı Emekli Müftü  Abdulkerim Melikoğlu; “Pandemiye rağmen Yeni Emekli Birsen ve Diriliş Eğitim Sen sendikalarımızı kurduk, DEVA Bir Sen Diyanet Sendikamızın çalışmaları olgunlaşmak üzere, Sağlık-Büro-Belediye iş kollarında da yakın zamanda teşkilatlanma çalışmalarımız başlayacak inşaallah.

Sendikacı çalışanların özlük haklarını korumanın yanı sıra amir memur arasında yeri geldiğinde ombudsmanlık görevi yaparak ilgili kurumlarda bir ahengin oluşmasına katkı vermelidir.

Ayrıca ait olduğumuz inanç ve kültürel değerlerimizden yana taraf olmamız ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmamız lazım. Toplum olarak insani değerlerimizden, aile yapımızdan, inancımızdan yana bir taraf olup millet adına ülkenin gidişatını da takip etmekle yükümlüyüz. Her iş kolu başkanlarımız bu değerlere karşı duyarlı olmalı ve gerektiğin de sesini yükseltmelidir” dedi.KAYA, İSTİKLAL MARŞININ RUHUYLA BARIŞIK OLMALIYIZ!

MESK Güneydoğu Bölge Başkanı Eyüphan Kaya;”Bölgemiz hassas bir bölge iki konfederasyon burada önde gibi ama MESK  bir kısım çalışanlara ve Emeklilere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Mardin ve Şanlıurfa’da İl başkanlıklarımız oluştu, diğer illerimizle de iletişim ve irtibatımız devam ediyor.

Temennimiz bu hastalığın kalmasına müteakip en geç bir yılda bölgenin bütün illerinde teşkilatlanmaktır.

Devlet kurumlarının daha verimli çalışmaları, amir memur ilişkisinin insani bir düzeyde yürümesi için çaba göstereceğiz, memurların özlük hakları ve emeklilerimizin hayat standartlarının yükselmesi için daima çalıma ve çaba içinde olacağız.

Bu açıdan 2021 yılının İstiklal Marşı yılı ilan edilmesini önemsiyoruz, eğer Devlet-Millet elele hürriyet marşının ruhuyla barışık bir düzeye gelirsen ülkemiz bir çok açıdan kendini yenileyecek ve beklenmedik bir sıçrama yapacağız.

Eser başkanımızın dediği gibi yeni nesillerimize daha yaşanabilir bir dünya, Melikoğlu Başkanımızın dediği gibi aile yapımızla, inanç değerlerimizle nitelikli bir toplum olup geleceğe güvenle bakacağız” dedi.

Written by meskon

MESK Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu Confederation of Public Servant and Retired Unions,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir