EYÜPHAN KAYA, GÜNEYDAĞU BÖLGE BAŞKANI

Diyarbakır İl Başkanımız Eyüphan Kaya, 9 İli Kapsayan MESK Güneydoğu Bölge Başkanı Oldu

Bir yılı aşkındır Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu(MESK)’in Diyarbakır İl başkanlığı yürüten Eğitimci Yazar İnsan Hakları Aktivisti Eyüphan Kaya Güneydoğu Bölge Başkanlığına terfi ederek 9 ilin sorumlusu oldu.

Bu münasebetle basına kısa bir demeç veren Kaya şunları söyledi:

“Sendikacılık önemli bir iştir, ne bazı sendikalar gibi hükümetin arka bahçesi olacağız, ne de muhalefet partisi gibi iktidarın karşısına dikilip yapılan her işe yanlış diyeceğiz.

Bizim vazifemiz temsil ettiğimiz iş kollarının özlük haklarını korumak ve kollamak, ilgili kurumların daha iyi çalışmalarını sağlamak ve verimliliğini arttırmak için projeler üretmek olacaktır. Ayrıca olup biten hadiseler karşısında üyelerimizin yaklaşımını ortaya koyup, duygularına tercümen olmaktır. Ülkenin siyasi/politik görüşler karşısında doğruya doğru yanlışa yanlış demek vazifemizdir.

Bünyesine Emekli sendikasını barındıran tek konfederasyon biziz, her fırsatta emekli haklarını savunmak, hayat şartlarını iyileştirmek, emeklilerimizin moralini yüksek tutarak hayır dualarını almak bizim vazifemizdir.

Milli Eğitimin maddi manevi değerlerimizi müfredatına alması için her fırsatta mücadele edeceğiz. Ülkemizin geleceği Milli eğitim müfredatının inanç ve kültürümüzle doğru tarih ile şekillenmesine bağlıdır.Bu açıdan hiç kimsenin herhangi bir gerekçe ile insanımızın mayasını bozmaya hakkı yoktur.

Din görevlilerimizin hayatın içine karışarak, irşad ve tebliğ görevini yapmaları için her fırsatta Diyanete söylemeye devam edeceğiz.

Sağlıklı beslenmeye önem vererek insanımızın hastalanmaması için organik gıdaya teşvik edip, bilimsel tavsiyelerde bulunacağız.

Üniversitelerimizin halk ile içi içe soysal meselelerimize çare üreten birer stratejik araştırma merkezi haline gelmesi için daima fikir üreteceğiz.

Diğer meslek dallarının da kamu yararına yönelik verimliliğinin artması için daima bir yenilik içinde olmaya çalışacağız, Demokratik Kitle Örgütleri olan Sendikaların daima bir değişim ve gelişim içinde olmaları şarttır.” Dedi.

Written by meskon

MESK Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu Confederation of Public Servant and Retired Unions,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir