MESK ÜYESİ YENİ EMEKLİ BİR -SEN KADIN KOLLARINDAN EVLAT  NÖBETİNDEKİ  DİYARBAKIRLI ANNELERE DESTEK

MESK KONFEDERASYONU ÜYESİ YENİ EMEKLİ BİR -SEN DİYARBAKIR İL KADIN KOLLARI YÖNETİMİ, BU GÜN DİYARBAKIR’DAKİ EVLAT NÖBETYİNDEKİ ANNELERE DESTEK İÇİN 81 İLDE BASIN AÇIKLAMASI YAPAN STK’LARA KATILDI

Bizler, bu gün burada sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri olarak, annelerin Diyarbakır’da başlattığı onurlu direnişlerine destek olmak üzere 81 il eş zamanlı olarak toplanmış bulunmaktayız.Bu direnişin teröre en büyük darbeyi vuracak iradeyi ortaya koyduğuna yürekten inanıyoruz.

Günlerdir yaşanan evlat nöbetlerinde, tarifsiz acılara şahit oluyoruz. “Evladımın ölüsüne bile razıyım”diyen annelerin masum ve insani direnişinin yaınında olmak, hepimizin boynunun borcudur.

Bizler Edirne’den Kars’a,tek yürek olmuş kadınlar ve anneler olarak anne acısının etiketi olmaz diyor,yerel, ulusal ve uluslararası kamuoyunu Diyarbakır’daki annelerin yanında olmaya davet ediyoruz.

Ülkemizin geleceğine, refahına, birlik ve beraberliğine zarar vermeye çalışan terör örgütlerine ve siyasi uzantılarına karşı yıllardır topyekun mücadele içerisindeyiz. Vatan için verdiğimizi şehitlerin kanı, evlatlarımız için döktüğümüz göz yaşı hala kurumadı.

Bizde bu gün kadın STK’ların temsilcileri olarak, Diyarnakır’da evlat nöbeti tutan annelerin “ne pahasına olursa olsun” diyerek teröre karşı gösterdikleri kararlı duruşlarının yanındayız. Annelerin başlattığı bu hareket karşısında karanlık yapıların yıkılacağına gönülden inanıyoruz. Ailelerimizin bir an önce evlatlarına kavuşmalarını diliyor ve evlat nöbetindeki annelerle birlikt” TERÖRE SON” diyoruz.

Written by meskon

MESK Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu Confederation of Public Servant and Retired Unions,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir